• 14.04 Dzień Kultury Romskiej

We wtorek 14.04 obchodzimy Dzień Kultury Romskiej w ramach realizowanego projektu Diwe Kultury - Jedno Przedszkole.

W dniu tym odbędą się:

- zajęcia w grupach o tej tematyce

- muzykoterapia z wykorzystaniem muzyki pochodzenia romskiego

- spotkanie integracyjne wszystkich dzieci o godz. 10:00

- występy zaproszonych gości - uczniów eromskich o godz. 13:00

• 9.04 Wyjście do ZOO

Dnia 9.04.2015r. (czwartek) po śniadaniu dzieci z gr. III i IV pojadą tramwajem do ZOO na zajęcia edukacyjne połączone ze zwiedzaniem.

gr. III "Małpie figle"

gr. IV "Pingwiny - mieszkańcy zimowej krainy"

PROSIMY O 2 BILETY ULGOWE

Dzieci moga zabrać ze sobą wodę do picia w małych plecakach.

• Wyjazd do teatru - "Calineczka" 10.04 - grupy I i II

10 kwietnia dzieci z gr. I i II pojadą autokarem do teatru Lalek na przedstawienie pt. "Calineczka".

Cena biletu:          15 zł.

Cena za przejazd: 10 zł.

Razem 25 zł

Powyższą kwotę prosimy wpłacać nauczycielom grup do dnia 26.03.2015 ze względu na wcześniejszy wykup biletów w teatrze.

• Dolina Baryczy 13 Maja (grupy I i II)

13 Maja odbędzie się wycieczka ekologiczna do Doliny Baryczy

• Tworzymy Przedszkolną Księgę Przepisów

Tworzymy Przedszkolną Księgę Przepisów. Bierzemy udział w międzyprzedszkolnym projekcie zdrowotnym "Rumiane Jabłuszka".

Przepisy kulinarne, których głównym składnikiem jest jabłko, prosimy wrzucać do czerwonej skrzynki lub wysyłać na adres rumiane.jabluszka@wp.pl do 30 kwietnia 2015 r.

• Wyjazd do teatru

Dnia 11.03.2015 dzieci z grup III i IV pojadą tramwajem do Teatru Lalek na przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek"

Cena biletu: 15 zł. Prosimy o wpłatę do dnia 24.02.2015r.

Prosimy również o 2 bilety ulgowe.

• Bal Karnawałowy 6 luty

W dniu 6 lutego odbędzie się w przedszkolu Bal Karnawałowy. Rozpoczęcie balu - po śniadaniu.

• Rekrutacja 2014/2015

Szanowni Państwo,

Poniżej zamieszzcamy informacje dot. rekrutacji:

lość wolnych miejsc do rekrutacji na rok szkolny 2014/2015:

3,4 latki - 16

5,6 latki - 6

Kryteria_rekrutacji.pdf

Harmonogram_rekrutacji.pdf

• Wyjazd do ZOO

We wtorek 11.06 odbędzie się wyjazd do ZOO

• Bal karnawałowy 25 stycznia

W piątek 25 stycznia o godz. 12:00 odbędzie się Bal Karnawałowy. Będą także wykonywane zdjęcia.

• Dzień Babci i Dziadka

W czwartek 24 stycznia odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków dzieci z grup 1 i 2 na godz. 10:00, a dzieci z grup 3 i 4 na godz. 12:30.

• Muzealne Spotkania Pokoleń

Wydział Edukacji zaprasza wszystkich do udziału w Muzealnych Spotkaniach Pokoleń organizowanych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zachęcamy do zapoznania się z informacją na ten temat.

MuzealneSpotkania.pdf

• Zabawa Mikołajowa 6.12 godz. 9:00

Dnia 6.12 o godz. 9:00 odbędzie się Zabawa Mikołajowa. Dzieci dostaną prezenty i będą wykonywane pamiątkowe zdjęcia.

• Zapraszamy na przedstawienie "Dziadek do orzechów"

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci uczestniczących w projekcie "Tajemniczy ogród" (zajęcia teatralne) i wszystkich chętnych rodziców z dziećmi na przedstawienie na motywach bajki "Dziadek do orzechów", które odbędzie się 17.XII o godz. 14:30 w klubie Bakara przy ul. Różanej 4-6

• Projekt "Tajemniczy ogród"

W naszym przedszkolu w tym roku realizowany jest projekt z zakresu przedmiotów  artystycznych pt. " Tajemniczy ogród " . Jest on realizowany wspólnie z Przedszkolem nr 10 , współfinansowany przez Wydział Edukacji . Z naszego przedszkola uczestniczy w nim 16 dzieci z grupy III i IV , współautorkami i wykonawcami  projektu jest p.Dyrektor i nauczycielka Urszula Jones .
     W ramach projektu odbywały się zajęcia dodatkowe- teatralno-muzyczne (kółko teatralne , zajęcia muzyczne w ramach muzykoterapii ) spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 10, wyjście do Teatru Lalek na przedstawienie "Piękna i Bestia " .
    Głównymi celami projektu jest rozszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola , praca z dzieckiem zdolnym , rozwijanie talentów , uczenie współpracy , tolerancji , integrowanie dzieci , personelu i rodziców wokół wspólnych celów .
     Na zakończenie projektu dzieci pokażą wspólny z Przedszkolem nr 10  spektakl na motywach bajki "Dziadek do orzechów ", który odbędzie się dnia 17 grudnia o godz.14.30 w klubie BAKARA na ul. Różanej . Do powstanie przedstawienia przyczynili sie również p. Darek Banaszczyk (muzykoterapeuta) , który prowadził z dziećmi zajęcia teatralne , opracował stronę muzyczną przedstawienia , uczestniczył w jego powstaniu , p.Aleksandra Leśniak (nauczycielka) która czuwała nad stroną plastyczną - plakaty , zaproszenia , projektowanie strojów , scenografii , p.Barbara Wypych (pomoc kuchenna ) - szycie niektórych kostiumów . Dzięki projektowi dzieci w nim uczestniczące pójdą 7 stycznia na przedstawienie pt." Brzechwolandia " , które odbędzie sie w Filharmonii Wrocławskiej .
      Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci uczestniczących w projekcie , a także wszystkich chętnych rodziców z dziećmi na przedstawienie  i świąteczne spotkanie w klubie BAKARA .

• 12.11.2012 Pasowanie na przedszkolaka godz. 15:00

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka odbędzie się 12.11.2012 (poniedziałek) godz. 15:00

• Plan dnia
    09.10.2012 Module Plan dnia was updated
  • 04.10.2012

Zaktualizowano Wydarzenia i goście w przedszkolu

• Teatr Lalek -

7 listopada zaplanowano wyjście do Teatru Lalek na spektakl "Piękna i Bestia".

„Przedstawienie ma dobre tempo, scenki pełne smutku albo refleksyjne przeplatane są wesołymi, satyrycznymi, wypełnionymi tańcem, śpiewem, humorem sytuacyjnym i dowcipem słownym. Reżyser nie zapomniał też o momentach, kiedy dzieci mogą podpowiedzieć na przykład Kupcowi, gdzie skrył się niecnota Służący.” (TVP Teatr Recenzje - teatr.tvp.pl, 13 lutego 2007)