Przedszkole Nr 89 im.J.Tuwima we Wrocławiu

 

Nawigacja

Wydarzenia i goście w przedszkolu

Wydarzenia mające miejsce w przedszkolu

Festyn

         

Dzień Kultury Romskiej

           

Dzień Sportu

       

Koncert

     

 

 

Bal karnawałowy

6 lutego odbył się Bal Karnawałowy

       

Dzień Babci i Dziadka

17 stycznia odbył się u nas Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z wszystkich grup przedstawiły krótki program artystyczny ku radości zgromadzonych Gości smiley

       

 

Dyniowe inspiracje

 

Warsztaty fundacji OVO

     

Bal karnawałowy (6.02.2014)

W czwartek 6 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. W doskonałych nastrojach bawiły się księżniczki, rycerze i wiele postaci z bajek. Zabaw i tańców było bardzo wiele, nie zabrakło również konkursów. W trakcie trwającej zabawy dzieci miały robione przez fotografa zdjęcia.

         

Spotkania z muzyką - saksofon

W środę 29 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z muzyką, które w tanecznych rytmach nawiązywało do karnawału. Nasi goście zaprezentowali przedszkolakom nowy instrument – saksofon. Uczestnicy spotkania poznali wygląd, budowę i dźwięki saksofonu. Dzieci  bardzo chętnie brały udział w zabawach ruchowych przy akompaniamencie nowopoznanego  instrumentu muzycznego.

         

 

Dzień Babci i Dziadka

      

 

Mikołaj

Dnia 4 grudnia odwiedził nasze przedszkole Mikołaj. Odbyła sie zabawa mikołajowa oraz Mikołaj odwiedził każdą grupę i wręczał dzieciom przezenty

             

 

 

Kolory Afryki

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie słowno-muzyczne pt. "Kolory Afryki". Dzieci z grupy 3 i 4 zaprezentowały piosenki i wiersze, których tematem przewodnim była Afryka.

        

 

Spotkania z muzyką - PUZON (11.2013)

         

Spotkania z muzyką - perkusja (30.10.2013)

W środę 30 października odbyło się drugie spotkanie muzyczne. Tym razem instrumentem przewodnim była perkusja. Zaproszony gość Pan Zbigniew zaprezentował zebranym dzieciom poszczególne części perkusji np: werbel, pałki do gry, talerze, bębny. Następnie czwórka dzieci miała możliwość osobiście przekonać się jak się gra na perkusji. Na zakończenie jesiennego spotkania dziewczynki wykonały taniec z liśćmi do piosenki " Liście na wietrze", pozostałe dzieci akompaniowały na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

     

 

Partynice

   

 

Wizyta Straży Miejskiej

        

 

Kąciki tematyczne - przyroda

Grupa I

     

Grupa II

 

Grupa III

  

Grupa IV

     

 

Wizyta Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego

     

Spotkania z muzyką - Harfa (25.09.2013)

W środę 25 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań z muzyką. Instrumentem 
przewodnim była harfa. Nasi podopieczni poznali historię o istnieniu harfy oraz wysłuchali 
utworów: „ Dwie gitary”, „ Szła dzieweczka do laseczka”. Na zakończenie spotkania 

prowadząca przypomniała dzieciom o używaniu czarodziejskich słów i zaśpiewała piosenkę pt. „Czarodziejskie słowa”.

      

Koncert - Wiolonczela (05.2013)

     

Czerwony Kapturek (05.2013)

     

 

Spotkanie z baletem (03.2013)

W piątek 22 marca odbyło się spotkanie z muzyką poświęcone baletowi. Gościem spotkania był zawodowy tancerz, który w interesujący sposób zapoznał z historią, nazewnictwem, strojami oraz pozycjami baletu. Dzieci nauczyły się ukłonu baletowego, a chętni odtańczyli "Jezioro łabędzie" Czajkowskiego.

 

        

Spotkanie z Tatą Krzysia K.

     

Spotkanie z muzyką - gitara (03.2013)

01. marca odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Nowopoznanym instrumentem była gitara.

Dzieci z dużym entuzjazmem uczestniczyły w zabawach muzycznych, odgadywały zagadki,
dobierały tytuły do poszczególnych kawałków muzycznych, razem z prowadzącymi śpiewały
piosenki i ballady polskie. Na zakończenie pojawiła się muzyka country i powstał muzyczny
zespół rockowy – naszego przedszkola. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechu i
wspólnej zabawy.
 

Dzień Babci i Dziadka (2013)

24 stycznia odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka.

       

 

      

Spotkania z muzyką "Klarnet" (01.2013)

25 stycznia odbyło się spotkanie z muzyką. Tym razem instrumentem przewodnim był klarnet, dzieci wysłuchały historii jego pochodzenia , a także dowiedziały się z jakich elementów jest on zbudowany. Przedszkolaki wysłuchały między innymi „Polki dziadek” (polki lata z radiem), czy „Lotu Trzmiela” Nikolaja Rimskiego Korsakowa. Pojawiły się liczne zgadywanki muzyczne z którymi nasi podopieczni świetnie sobie poradzili. Na koniec wszyscy uczestnicy w rytmie „gimnastycznej – rymowanki” pożegnali się z naszymi gośćmi.

   

      

Bal karnawałowy (01.2013)

W piątek 25 stycznia odbył się w naszym przedszkolu  „ Bal Karnawałowy” z udziałem wszystkich przedszkolaków. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, były węże, kaczuszki i inne wspólne tańce w których udział wzięły wszystkie grupy. Nie zabrakło także aktualnych hitów, które bardzo podobały się naszym przedszkolakom. Na koniec spotkania dzieci wybrały Króla i Królową BALU KARNAWAŁOWGO 2013

         

      

Spotkania z muzyką "Skrzypcowe impresje"

Gościem spotkania był muzyk grający w Orkiestrze Wrocławskiej na skrzypcach. W trakcie spotkania przedszkolaki miały możliwość posłuchania gry na skrzypcach, dowiedziały się z czego zbudowany jest instrument. Dzieci wzięły udział w muzycznych zabawach , a chętni mogli razem z prowadzącymi naśladować grę na instrumencie. Całe spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze, wszyscy razem nucili kolędy i pastorałki polskie.

 

Mikołaj w przedszkolu (12.2012)

W piątek 6 grudnia przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Dzieci przywitały go bardzo serdecznie, wszystkie grupy odśpiwałay przygotowane specjalnie dla Niego piosenki.Następnie każde dziecko otrzymało wspaniałą niespodziankę, a na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie ze św. Mikołajem pożegnalne zdjęcie.

         

Koncert Biało Czerwony (11.2012)

 

W piątek 23 listopada odbyło się, kolejne spotkanie z muzyką. Naszym nowym gościem była pani Monika - zawodowa śpiewaczka. Dzieci wysłuchały śpiewanych przez nią piosenek,nawiązujących do  tematyki patriotycznej i Świeta Niepodległości z 11 listopada. Pojawiły się zagadki, krótkie historyjki i dużo skojarzeń, dotyczących naszej ojczyzny i obyczajów. Wybrani uczestnicy z dużym entuzjazmem w rytmie hip - hopu, odśpiewali z pania Moniką piosenkę pt."Nasza mała ojczyzna"
Na zakończenie chętne dzieci mogły przemaszerować w muzycznej, wojskowej defiladzie.

 

      

      

 

Spotkanie słowno-muzyczne (10.2012)

29 października w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie słowno-muzyczne". Dzieci z grup III i IV zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce jesiennej w aranżacji oryginalnej scenografii.

     

    

 

Spotkania z muzyką "Jesienna Tuba" (10.2012)

W październiku odbyło się następne spotkanie z muzyką, tym razem zawitał do nas gość, który zaprezentował nam instrument dęty - tubę. Dzieci miały okazję poznać nowy instrument, oraz wysłuchać znanych utworów muzycznych: "Stary niedźwiedź", "Dolly". Na zakończenie, pojawiła się  muzyczna historyjka o "Jeżu", przy której wszyscy uczestnicy  w zabawny sposób naśladowali zwyczaje bohatera piosenki. 

       

      

 

Spotkanie z Policją (3.10.2012)

Dnia 3.10.2012 gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Policji. Przybyli goście przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, wsiadać i wysiadać z samochodu oraz innych środków transportu. Każda grupa otrzymała upominek – płytę z piosenkami i pluszowego pancernika.

      

      

 

Pokaz posłuszeństwa psa (26.09.2012)

W dniu 26.09,dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w pokazie posłuszeństwa psa, prowadzonego przez osobę z Fundacji” 4+2”. Podczas tego pokazu dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w kontakcie z psem.

     

    

Przejdź do albumu

 

Spotkania z muzyką (28.09.2012)

W naszym przedszkolu odbywają się cykliczne koncerty dla dzieci pt.

„Spotkania z muzyką”, prowadzone przez Agencję Artystyczną Pani Aliny Zwoźniak.

Koncerty odbywają się raz miesiącu w piątek  o godz. 10.30.

Terminy koncertów: 28.09 / 26.10 / 23.11/ 21.12 / 25.01 / 01.03( za luty) / 22.03.

We wrześniu odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym " Spotkanie z muzyką". Instrumentem przewodnim był akordeon, który został przedstawiony dzieciom przez pana Norberta, muzyka grającego w orkiestrze. Dzieci wraz z nauczycielami i prowadzącymi mieli możliwość odśpiewania i zatańczenia znanych utworów takich jak: „Miała Baba Koguta”,„ W murowanej piwnicy”, „Hej, góral ci ja”. Nasi podopieczni słuchali różnych utworów muzycznych, a także rozwiązywali zagadki muzyczne – „Jakie zwierzątko schowało się w muzyce”.

Całe spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

      

Przejdź do albumu