Przedszkole Nr 89 im.J.Tuwima we Wrocławiu

 

Nawigacja

Wyjścia poza przedszkole

Wycieczki i imprezy odbywające się poza terenem przedszkola

Wrocławski Dzień Przedszkolaka

     

Wycieczka do Krzystałowic

     

Wrocławski Park Dinozaurów

   

 

Wycieczka do Pęgowa (3.06.2014)

              

 

Wyjazd "Pociągiem" do Orlego Gniazda

        

Wyjazd do ogrodu botanicznego w Wojsławicach

          

Zjawiska pogodowe w Twojej filiżance (07.04.2014) - zajęcia edukacyjne

W dniu 07.04.2014 odbył się wyjazd autokarem na zajęcia  edukacyjne do Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego pt." Zjawiska pogodowe w Twojej filiżance". Dzieci miały możliwość obserwowania ciekawych doświadczeń związanych z powietrzem (ogrzewanie), próbowały wyciągać wnioski i analizować. Poznały metody przewidywania pogody. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób interesujący dla dzieci, przez pracowników Uniwersytetu.

    

Wyjazd na lodowisko przy stadionie miejskim

       

Wyjazd na lodowisko 

        

 

Multicentrum "Od skrzata do krasnluda" (01.20.2013)

Podczas przygotowanej lekcji dzieci miały możliwość dowiedzieć się różnych ciekawostek 
związanych ze skrzatami i krasnoludami. Zostały zapoznane z książkami oraz multimediami 
z tej tematyki. W przestrzeni MultiCentrum, dzieci mogły wykorzystując edukacyjne strony internetowe, 
popracować przed komputerami. Następnie dobrze się bawiły, konstruując z klocków K'NEX według indywidualnych pomysłów. 
 

     

Multicentrum - Woda, źródło życia i energii

Dnia 13.09.2013 grupa IV wzięła udział w zajęciach  odbywających się w MultiCentrum we Wrocławiu. Tematem zorganizowanych zajęć była " Woda - źródło życia i energii". Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z odnawialnymi źródłami energii oraz przybliżenie im mechanizmów działania elektrowni wodnych.W czasie prezentacji multimedialnej, dzieci mogły dowiedzieć się o tym, do czego służy woda i skąd trafia do naszych mieszkań, o dostępie do wody pitnej w różnych rejonach świata, o zanieczyszczaniu oraz konieczności oszczędzania wody (względy ekologiczne i ekonomiczne). Mówiliśmy również o środkach transportu morskiego i śródlądowego. Następnie dzieci mogły konstruować z klocków K'NEX według wzoru ( statki, mosty, młyny wodne itp.), lub według własnego pomysłu.

           

           

 

Wycieczka do Galowic (06.2013)

   

Przedstawienie "Marzenia do spełnienia" - Klub Bakara (06.2013)

Zdjęcia z wyjścia do Domu Kultury " Bakara" na przedstawienie dla dzieci pt. " Marzenia do spełnienia". Wyjście miało miejsce 07.06.2013

     

Dzień Przedszkolaka - Stadion (06.2013)

         

 

Wizyta w radiu (05.2013)

W dniu 21.05 dzieci miały mżliwość poznania jak wygląda praca w radiu. Odbyły w tym celu wizytę w internetowym radiu WWW.FM, gdzie mogły min. zobaczyć jak wygląda przygotowanie audycji radiowej.

     

Jaś i Małgosia (05.2013)

W czwartek 16 maja do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk z przedstawieniem

pt. „ Jaś i Małgosia” Braci Grimm, wszystkie grupy z dużą uwagą oglądały bajkę, a na koniec zadawały pytania dotyczące dalszych losów bohaterów. Na zakończenie, zostały wykonane zdjęcia grupowe i indywidualne.

Obchody Dnia Patrona (05.2013)

W piątek 10 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji obchodów patrona naszego przedszkola – J. Tuwima. Nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali inscenizację do wiersza pt. „ W aeroplanie”, przy czym wszyscy wykazali się dużym  talentem i zdolnościami aktorskimi. Był też przegląd wierszy J. Tuwima przygotowany, przez poszczególne grupy – „ Abecadło” , „Skakanka” , „ Warzywa”, „ Lokomotywa”.

Ziemia zielona wyspa - koncert ekologiczny  (04.2013)

26 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu, kolejne spotkanie z muzyką, które zostało poświęcone tematyce proekologicznej. Prowadzący zapoznali dzieci z piosenkami  „ Ziemia zielona wyspa”, „ Leśne duszki”, „Pokochajmy drzewa”. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali improwizacje ruchowe do piosenek. Nasze dzieci wykazały się dużą kreatywnością  i wiedzą na temat przyrody

Explora Park (04.2013)

        

        

 

Teatr Lalek Amelka, Bóbr i Król na dachu (20.03.2013)

 W dniu 20.03.2013 grupa III pojechała do Teatru Lalek. Na dużej scenie Teatru dzieci oglądnęły przedstawienie pt.:" Amelka, Bóbr i Król na dachu".  W przedstawieniu oprócz wyżej wymienionych osób wystąpili między innymi: Wróżka Lulejka, Kury, Kos, Dojrzała gruszka, Wielka pokrzywa, Dynia. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami.

Spotkanie z muzyką - gitara (03.2013)

 

01. marca odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Nowopoznanym instrumentem była gitara.
Dzieci z dużym entuzjazmem uczestniczyły w zabawach muzycznych, odgadywały zagadki,
dobierały tytuły do poszczególnych kawałków muzycznych, razem z prowadzącymi śpiewały
piosenki i ballady polskie. Na zakończenie pojawiła się muzyka country i powstał muzyczny
zespół rockowy – naszego przedszkola. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechu i
wspólnej zabawy.

 

"Dziadek do Orzechów" (12.2012)

W ramach projektu "Tajemniczy ogród" dzieci uczestniczyły w przedstawieniu na motywach bajki "Dziadek do Orzechów". Przedstawienie odbyło się w dniu 17 XII w klubie Bakara przy ul. Różanej 4-6

         

   

Teatr Lalek "Piękna i Bestia" (11.2012)

      

Koncert "Co jesienią gra" (20.11.2012)

We wtorek 20.11.2012 dzieci z grupy III wzięły udział w VI Przeglądzie piosenki pod tytułem " Co jesienią gra?". Przegląd ten odbył się w Przedszkolu   nr 57 " Mały Książe" na Księżu Małym. Dzieci zaśpiewały jedną piosenkę z repertuaru przygotowanego na Jesienny Koncert pt: "Listopadowa Piosenka".  Za występ cała grupa otrzymała dyplom oraz każde dziecko dostało książeczkę. Następnie po rozdaniu upominków i zrobieniu zdjęć, dzieci udały się do sali na wcześniej przygotowany dla nich poczęstunek ( sok, chrupki, owoce, warzywa:) Po zjedzeniu bardzo smacznych przekąsek, dzieci udały się na przystanek tramwajowy, skąd odjechały wraz ze swoimi opiekunami do przedszkola.

         

   

Pokaz animacji filmowej (02.10.2012)

Dnia 02.10,dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Multi Kino w Pasażu Grunwaldzkim,dotyczących animacji filmowej. Poznały różne typy animacji iobejrzały  film pt". Wyspa dinozaura II".

Las wokół nas (19.09.2012)

W dniu 19.09,dzieci z grup III i IV odbyły wycieczkę do Strzelin na  zaproszenie Fundacji Św. Huberta. Dzieci zostały zaproszone na warsztaty Pt. „Las wokół nas” . Poznały zasady zachowania się w obecności zwierząt leśnych. Spotkanie odbyło się w strzelińskim Domu Kultury. Ponieważ pogoda nie dopisała niemożliwa była wycieczka do lasu, więc ,dzieci zwiedziły okolice Strzelina, rynek ,pobliski park oraz Rotundę.

        

Przejdź do albumu

 

Jak dobrze mieć sąsiada (16.09.2012)

W dniu 16.09 w parku przy ul. Wróbla odbył sie festyn osiedlowy pt. "Jak dobrze mieć sąsiada", w którym nasze przedszkole wzięło udział. Dzieci wystąpiły z piosenkami o tematyce wakacyjno-jesiennej. Zdjecia z imprezy można znaleźć w albumie fotograficznym.

      

Przejdź do albumu